ביוגרפיה

אוהד מושקוביץאוהד מושקוביץ נולד וגדל בבלגיה, שם החל כבר בגיל צעיר את דרכו המוזיקאלית כאשר ליווה בקולו הנדיר את גדולי הזמר היהודי שבאו להופיע בעיר מגוריו. מיד לאחר נישואיו השתקע בישראל והחל לפתח קריירה מוזיקאלית.

את הסינגל הראשון שלו "שאו מרום" בעיבודו של קן ברג'ס הוציא לבדו ולאחר מכן חבר למפיק דוד פדידה שהפיק עימו את אלבומו הראשון. השניים חברו לגדול המלחינים היהודיים יוסי גרין שלקח את אוהד תחת חסותו והלחין לו את מרבית שירי אלבומו הראשון 'וארסתיך'.

עם הצלחת האלבום, החל אוהד להופיע על בימות המופעים הגדולים בעולם: מדיסון סקוואר גרדן, לינקולן סנטר בניו יורק ועוד, שיריו נכנסו לפלייליסטים של תחנות הרדיו והחלו להיות מנוגנים בכל אירוע יהודי בעולם.

בשנת 2005 נבחר כזמר השנה בטקס 'אנשי השנה' של המוזיקה היהודית בישראל, ומיד לאחר מכן החל לעבוד על אלבומו השני.

במהלך ההקלטות של "אוהד 2" צירף אליו אוהד מושקוביץ את חברי להקת העבריים מדימונה אשר מלווים אותו בקולותיהם באלבום ובהופעותיו הרבות בעולם. גם אלבומו השני התקבל בברכה בעולם המוסיקה היהודי, ומכר עשרות אלפי אלבומים.

קולו המיוחד של אוהד מאפשר לו לשיר במגוון סגנונות רחב ונדיר. שירים חסידיים מרקידים ומרגשים, שירי ארץ ישראל הישנים והטובים ואפילו שירים מזרחיים. מרבית משיריו בעברית ובאנגלית הפכו לנכסי צאן ברזל במוזיקה היהודית.

בשנת 2010 הוציא אוהד יחד עם המוזיקאי גרשון פריישטט את אלבומו השלישי "המוסיקה שלי" באלבום שילב אוהד שירים חדשים וישנים, בעיבודים חדשניים ומיוחדים. באלבום זה ביצע אוהד את השיר "בואי כלה" בלחן של ליאונרד כהן, השיר הפך ללהיט בקרב חופות יהודיות ברחבי העולם.

בסוף שנת 2010 הופיע אוהד כשחקן מרכזי במחזמר לילדים 'שירים ונפלאות בבית הכנסת'.

בשנת 2011 הוציא אוהד את אלבומו הרביעי 'אחד יחיד ומיוחד' עם צמד המעבדים אלי קלין ואיצי ברי, עם הלהיט 'ברכת הבנים' שהציב את אוהד בשורה הראשונה של הזמרים החסידיים בכל הזמנים.

בתחילת שנת 2012 התחיל אוהד להופיע בסדרת הקונצרטים של 'יובל' עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית בניהולו המוזיקאלי של דר' מרדכי סובול.

בתחילת שנת 2013 הופיע אוהד במחזמר 'שירים ונפלאות בבית הספר'.

בדצמבר 2013 יצא הסינגל "גשם שלי" של להקת אתניX בהשתתפותו של אוהד.

בשנת 2014 הופיע אוהד ברחבי העולם עם ההרכב המוזיקלאי בניהולו של גרשון פריישטט המופע עבר בין השאר בפריז, לונדון, בלגיה, ברזיל, מקסיקו, ניו יורק, ניו ג'רזי, לוס אנג'לס יוהנסבורג ועוד.

במהלך השנה החל אוהד לשמש כחזן קבוע בקהילת 'עדת ישורון' המכובדת ב'סאן דייגו' ביחד עם מקהלת 'סולן' בניהולו המוזיקאלי של אופיר סובול.

בשנת 2015 הוציא אוהד את אלבומו המצליח 'סגולה' אלבום שצבר תאוצה במהירות שיא והכניס מספר להיטים למוזיקה היהודית העולמית בתוך שבועות ספורים 'סגולה' עם יוסי גרין, 'מדוע' עם ר' שלמה יהודה רכניץ, שמח עם משה לאופר, ו'למלך' עם אלי קלין ואיצי ברי.

בימים אלו מתחיל אוהד סיבוב הופעות עולמי עם המופע 'סגולה' בניהולו המוזיקאלי של גרשון פריישטט שיריית הפתיחה שלו תהיה בעזרת השם בנייני האומה בירושלים בתאריך 29.09.15